Tri Series

To cykl zawodów triathlonowych, odbywających się co roku w 3 Polskich miastach: Olsztynie, Blachowni i Białymstoku. Jest to impreza zrzeszająca zarówno amatorów, jak i profesjonalistów. Każdy uczestnik ma do wyboru start na jednym z trzech dystansów:

  • Olimpijskim (1,5 km- 40 km- 10 km)
  • Sprinterskim (0,75 km- 20 km- 5 m)
  • Super sprinterskim (0,6 km- 15 km -3 k)
Możliwy jest start indywidualny lub w trzyosobowych sztafetach. Każdy z zawodników sztafety bierze udział tylko w jednej dyscyplinie- pływaniu, jeździe rowerem lub biegu.
W każdym z miast, trasa zawodów przebiega przez najbardziej atrakcyjne i malownicze miejsca.
W Olsztynie, triathlon rozpoczyna się przy molo znajdującego się na terenie Centrum Rekreacyjno Sportowego Ukiel, a następnie, po przepłynięciu wyznaczonego odcinka prowadzi głównymi arteriami miasta. W czasie trwania imprezy Elemental Triathlon Series, w każdym z miast odbywa się również 10K Run Series. Jest to bieg na dystansie 10 km. Obowiązujący na nim limit czasowy wynosi 1,5 godz.
Imprezą towarzyszącą, skierowaną do najmłodszych biegaczy jest Elemenal Kids. Dzieci i młodzież w przedziale wiekowym 1-15 mogą wziąć udział w jednym z trzech biegów, o dystansie 200, 500 i 1000 km.
Aby wziąć udział w zawodach należy wypełnić formularz startowy oraz uregulować opłaty. Każdy z uczestników otrzymuje indywidualny numer oraz pakiet startowy.

Tri Series odbędą się: