Susz Triathlon

To jedna z najpopularniejszych imprez sportowych w kraju. Odbywa się ona od 27 lat w miejscowości Susz, znajdującej się w województwie warmińsko- mazurskim.
Co roku zrzesza biegaczy z całej Polski, chcących wziąć udział w Triarhlonie.
Odbywa się on na kilku dystansach:

  • 1/2 IM (1,9 km- 90km- 21,1 km)
  • Sprint (0,75 km- 20 km- 5,75 km)  
Dodatkowo, w czasie imprezy odbywa się aquathlon- dyscyplina zbliżona do triathlonu, jednak pozbawiona jazdy na rowerze. Biorący w niej udział zawodnicy kolejno pokonują odpowiednie dystanse płynąc, biegnąc i znów płynąc. Zawody te odbywają się w trzech kategoriach wiekowych: 10-13 lat 14-15 lat 16-17 lat  
W czasie Susz Triathlon odbywają się również Mistrzostwa Świata w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim. Dodatkowymi atrakcjami są Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie 1/2 IM, czy rywalizacja o tytuł Najlepszego Suszanina i Najlepszego Zawodnika z województwa warmińsko – mazurskiego.  
Oprócz startów indywidualnych, przewidziany jest również udział w sztafetach. Każdy zawodnik, który chce wziąć udział w Susz Triathlon musi dokonać rejestracji oraz uregulować opłatę startową.   Susz Triathlon to nie tylko impreza sportowa. Towarzyszy jej wiele wydarzeń kulturalnych, takich jak EXPO, czy liczne koncerty.

Susz Triathlon odbędą się: