Półmaraton Gdański

To jedna z największych imprez biegowych na Pomorzu, odbywająca się w Gdańsku.
Choć pierwsza edycja miała miejsce zaledwie w 2014 r, z każdą kolejną przybywa chętnych, chcących spróbować swoich sił w biegu ulicznym. Do tej pory mieli oni do wyboru 2 dystanse:

  • Półmaraton (21,0975 km)
  • Bieg na piątkę (5 km)
W tegorocznej edycji będzie można wystartować również w biegu na 10 km, o nazwie „Nocna Dycha”.
W czasie biegu na 5 km, odbywa się także klasyfikacja dla firm, tzw. „Firmowa Piątka”. Dodatkową atrakcją jest również udział zawodników z wózkami dziecięcymi, którzy mogą startować zarówno w biegu na 5 km, jak i w półmaratonie.
Organizatorzy Półmaratonu Gdańskiego nie zapomnieli również o najmłodszych zawodnikach. Z myślą o nich powstał Amber Kids- bieg odbywający się na 3 dystansach- 200, 500 i 1000 m.
Wszystkie biegi rozpoczynają się na ul. Żaglowej, a następnie ich trasy prowadzą głównymi ulicami miasta. Są one płaskie, szybkie i atrakcyjne zarówno dla zawodników, jak i kibiców.
W przypadku półmaratonu obowiązuje limit czasowy, wynoszący 3,5 godz.
W czasie imprezy odbywać się będzie również EXPO. Oprócz stanowisk wystawców, jest to także miejsce odbierania pakietów startowych oraz odpoczynku i regeneracji po biegu. Tam również znajduje się przygotowana dla dzieci Strefa Kids.
Udział w biegu jest odpłatny- ceny zaczynają się już od 69 zł za półmaraton oraz 30 zł za bieg na 5 km. Opłata obejmuje pakiet startowy, który otrzymuje każdy uczestnik.
Warto dokonywać wcześniejszych zapisów- im szybciej podejmiemy decyzję o udziale, tym niższa będzie opłata startowa.

Półmaraton Gdański odbędą się: