Elemental Tri Series Białystok 2018

2018-08-19 08:00 Białystok .

Elemental Tri Series Białystok 2018

DATA I MIEJSCE

  • Data Startu: 2018-08-19
  • Godzina startu: 08:00
  • Miasto: Białystok

ORGANIZATOR

  • Organizator: LABOSPORT Polska sp. z o.o.

ZAPISY

INFORMACJE OD ORGANIZATORA

 Białystok gospodarzem finału cyklu Elemental Tri Series 2018!  

W kalendarzu imprez triathlonowych na 2018 rok nie mogło zabraknąć zawodów w Białymstoku. Impreza w ramach cyklu Elemental Tri Series odbędzie się w stolicy Podlasia już po raz czwarty – 19 sierpnia 2018 r. To właśnie nad popularnym Zalewem Dojlidy podobnie jak w minionym sezonie odbędzie się finał cyklu.   

Triathloniści, którzy zmierzą się podczas Elemental Tri Series Białystok 2018, tak jak podczas wszystkich edycji cyklu, będą mieli do wyboru trzy dystanse: olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze -10 km biegu), w którym udział będzie największe grono zawodników, sprint z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz najkrótszy dystans, czyli supersprint z draftingiem (0,2 km – 10 km - 2,5 km). Na dystansie olimpijskim będą mogły rywalizować także sztafety, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.  

Zawody usytuowane nad Zalewem Dojlidy rozpocznie tradycyjnie rywalizacja najmłodszych podczas zawodów biegowych – Elemental Kids. Dzieci ścigać się będą na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz na 1000 m (12-15 lat).   

Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów zlokalizowane będą na plaży Dojlidy – ulubionym miejscu wypoczynkowym Białostoczan. Znajdujący się tam Ośrodek Sportów Wodnych posiada nowoczesną infrastrukturę i tereny znakomicie przygotowane do organizacji tego typu imprez. Widowiskowy start zawodników odbywać się będzie z brzegu. Zawodnicy pływać będą w Zalewie Dojlidy. Trasa kolarska zostanie poprowadzona głównymi ulicami miasta, a etap biegowy przebiegać będzie, podobnie jak podczas ostatnich zawodów, wzdłuż ulicy Plażowej.   

„Każda kolejna edycja cyklu Elemental Tri Series cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród zawodników i kibiców. Zorganizowanie triathlonu w stolicy Podlasia było strzałem w dziesiątkę, a startujący docenili zarówno wysoki poziom sportowy, jak i organizacyjny. Po znakomitym przyjęciu cyklu w Białymstoku decyzja o zorganizowaniu finału ponownie w tym mieście była oczywista. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku w Białymstoku padnie rekord frekwencji.” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.  

Zawody w Białymstoku będą ostatnim etapem cyklu Elemental Tri Series 2018. Podczas wcześniejszych startów triathloniści rywalizować będą w Olsztynie oraz Blachowni k. Częstochowy.   

Zapisy na wszystkie imprezy cyklu Elemental Tri Series ruszą 2 stycznia 218 roku o godz. 12:00. 

PROGRAM IMPREZY

Typ: Dystans: Info:

Komentarze:


Info! Aby dodać komentarz musisz być zalogowany zaloguj się teraz
Nie masz jesze konta? Zarejestruj się