Elemental Tri Series Białystok 2018

2018-08-19 08:00 Białystok .

Elemental Tri Series Białystok 2018

DATA I MIEJSCE

  • Data Startu: 2018-08-19
  • Godzina startu: 08:00
  • Miasto: Białystok

ORGANIZATOR

  • Organizator: LABOSPORT Polska sp. z o.o.

ZAPISY

INFORMACJE OD ORGANIZATORA

 Białystok gospodarzem finału cyklu Elemental Tri Series 2018!  

W kalendarzu imprez triathlonowych na 2018 rok nie mogło zabraknąć zawodów w Białymstoku. Impreza w ramach cyklu Elemental Tri Series odbędzie się w stolicy Podlasia już po raz czwarty – 19 sierpnia 2018 r. To właśnie nad popularnym Zalewem Dojlidy podobnie jak w minionym sezonie odbędzie się finał cyklu.   

Triathloniści, którzy zmierzą się podczas Elemental Tri Series Białystok 2018, tak jak podczas wszystkich edycji cyklu, będą mieli do wyboru trzy dystanse: olimpijski bez draftingu (1,5 km pływania – 40 km jazdy na rowerze -10 km biegu), w którym udział będzie największe grono zawodników, sprint z draftingiem (0,75 km – 20 km – 5 km) oraz najkrótszy dystans, czyli supersprint z draftingiem (0,2 km – 10 km - 2,5 km). Na dystansie olimpijskim będą mogły rywalizować także sztafety, w których jedna osoba płynie, druga jedzie na rowerze, a trzecia biegnie.  

Zawody usytuowane nad Zalewem Dojlidy rozpocznie tradycyjnie rywalizacja najmłodszych podczas zawodów biegowych – Elemental Kids. Dzieci ścigać się będą na jednym z trzech dystansów: 200 m (1-7 lat), 500 m (8-11 lat) oraz na 1000 m (12-15 lat).   

Start, meta, strefa zmian i biuro zawodów zlokalizowane będą na plaży Dojlidy – ulubionym miejscu wypoczynkowym Białostoczan. Znajdujący się tam Ośrodek Sportów Wodnych posiada nowoczesną infrastrukturę i tereny znakomicie przygotowane do organizacji tego typu imprez. Widowiskowy start zawodników odbywać się będzie z brzegu. Zawodnicy pływać będą w Zalewie Dojlidy. Trasa kolarska zostanie poprowadzona głównymi ulicami miasta, a etap biegowy przebiegać będzie, podobnie jak podczas ostatnich zawodów, wzdłuż ulicy Plażowej.   

„Każda kolejna edycja cyklu Elemental Tri Series cieszy się coraz większą popularnością zarówno wśród zawodników i kibiców. Zorganizowanie triathlonu w stolicy Podlasia było strzałem w dziesiątkę, a startujący docenili zarówno wysoki poziom sportowy, jak i organizacyjny. Po znakomitym przyjęciu cyklu w Białymstoku decyzja o zorganizowaniu finału ponownie w tym mieście była oczywista. Jesteśmy przekonani, że w przyszłym roku w Białymstoku padnie rekord frekwencji.” – powiedział Filip Szołowski, organizator cyklu z firmy Labosport Polska.  

Zawody w Białymstoku będą ostatnim etapem cyklu Elemental Tri Series 2018. Podczas wcześniejszych startów triathloniści rywalizować będą w Olsztynie oraz Blachowni k. Częstochowy.   

Zapisy na wszystkie imprezy cyklu Elemental Tri Series ruszą 2 stycznia 218 roku o godz. 12:00. 

PROGRAM IMPREZY

Typ: Dystans:

Komentarze:


Info! Aby dodać komentarz musisz być zalogowany zaloguj się teraz
Nie masz jesze konta? Zarejestruj się

Kalendarz biegów

Pokaz wszyskie biegi
Dołącz do nas na Facebooku


Susz Triathlon 2018
DO STARTU POZOSTAŁO

dni

godz

min

sek
Susz Triathlon