Jarosław Cieśla

Jarosław Cieśla

Bieganie to dla niego przygoda, dlatego bierze udział w górskich ultramaratonach. Razem z żoną prowadzi blog Biegające Małżeństwo o bieganiu we dwoje

4 Autor Artykułów
   
11174 Przeczytano

Bieganie zimą

Kiedy z nieba pada śnieg, a w uszy i nos szczypie mróz, to mało komu chce się wyjść na biegowy trening. Jednak nie ma co się ociągać, bo przecież chcemy być w doskonalej formie na wiosnę. Od tego jak przepracujemy zimę zależeć będą nasze sukcesy bądź ich brak w nadchodzącym sezonie. Poza tym bieganie zimą może być całkiem przyjemne i komfortowe, jeśli się odpowiednio do niego przygotujemy.


Bieganie z psem - problem, czy pomoc w treningu

Biegacz, który posiada psa często musi stanąć przed dylematem, czy iść razem ze swoim pupilem na trening, czy zostawić go w domu. Dla osób przygotowujących się do zawodów kluczową kwestią jest wykonywanie specjalnych treningów. Jeśli chcą utrzymać dane tempo, to bieganie z psem może nastręczać wielu trudności. Jak więc sobie radzić w takich sytuacjach?


Ćwiczenia ogólnorozwojowe dla biegaczy

Podczas biegu natrafiamy na różnego rodzaju wyzwania. Trzeba wbiec na szczyt, a potem z niego zbiec. Czasami jest na tyle stromy, że nasze mięśnie boleśnie to odczuwają.


Znaleźć czas na bieganie

Wiele osób nie decyduje się na uprawianie jakiejkolwiek aktywności ruchowej stwierdzając, że brak czasu im na to nie pozwala. Rano jest za wcześnie, po pracy trzeba odpocząć i zająć się obowiązkami domowymi i rodzinnymi, a wieczorem zmęczenie odbiera wszelką chęć na fizyczny wysiłek.