Susz znów będzie sercem triathlonowej Polski!

Susz znów będzie sercem triathlonowej Polski!
Trwa odliczanie do wielkich sportowych i muzycznych emocji!

W tym roku Susz zamieni się w stolicę polskiego triathlonu w piątek, 22 czerwca. Tego dnia, które pod względem sportowym będzie miało charakter organizacyjny, biuro zawodów w hali Centrum Sportu i Rekreacji w Suszu wypełni się pierwszymi zawodnikami odbierającymi pakiety startowe i biorącymi udział w odprawach technicznych. Ponadto w hali centrum sportu będą dostępne targi EXPO (potrwają aż do niedzieli), natomiast w namiocie usytuowanym w strefie mety odbędzie się tzw. pasta party. Dzień oczekiwania na pierwsze starty zamknie pierwszy z zaplanowanych koncertów gwiazdy. O godzinie 21:30 na plaży miejskiej rozpocznie się koncert Margaret.
 

 
Sobota, 23 czerwca będzie już po brzegi wypełniona sportowymi emocjami. Rozpoczną najmłodsi. Na godzinę 8:30 jest zaplanowany start dzieci w wieku 10-13 lat w aquathlonie. Młodzicy (14-15 lat, 16-17 lat) rozpoczną zmagania w tej samej konkurencji o 9:00. Dystanse to 200 metrów pływania i 1 000 metrów biegu (dla dzieci) oraz 400 metrów pływania i 2 000 metrów biegu (dla młodzieży). Sobota to też dzień, w którym zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Triathlonie na Dystansie Sprinterskim. Ich oficjalne rozpoczęcie na terenie suskiej plaży zaplanowano na godzinę 10:30. Odbędą się starty wyścigów w ramach MP Age Group oraz MP Elita. "Na deser" po sportowych emocjach koncert Piaska. Andrzej Piaseczny wystąpi na scenie na miejskiej plaży o godzinie 21:00.
 

Natomiast w niedzielę, 24 czerwca kibice Suskiego Triathlonu obejrzą start na dystansie połówki legendarnego Ironmana. Start wyścigu 1/2 IM jest zaplanowany na godzinę 8:00. Zawodnicy rozpoczną na suskiej plaży, gdzie wystartują z wody, by przepłynąć 1 900 metrów. Później wyścig rowerowy (90 km) - uczestnicy pokonają dwie pętle, najpierw pojadą drogami lokalnymi przez Emilianowo, Hutę, Krzywiec, Babięty Wielkie i Redaki, a później trasą wojewódzką przez Ulnowo, Michałowo, Różnowo i Bronowo.


Na metę zawodnicy wbiegną po pokonaniu biegiem dystansu 21,1 km - trasa prowadzi wokół Jeziora Suskiego i ulicami miasta, a uczestnicy pokonają ją trzykrotnie. Na tym dystansie wystartują też uczestnicy I Mistrzostw Polski Policjantów.
Niedziela to też start w ramach Mistrzostw Polski Sztafet (sprint). Start po południu, o godzinie 16:00.

Stolica polskiego triathlonu zaprasza w dniach 22-24 czerwca!