Młodzieżowe Mistrzostwa Polski

Arena Toruń w miniony weekend była miejscem walki o medale w wykonaniu młodych lekkoatletów.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski stały na wysokim poziomie, a w toruńskiej hali swój życiowy sukces osiągnął reprezentujący Warszawę - Bartosz Chwała. Zawodnik UKS Sprint 2020 zajął drugie miejsce w biegu na 60 metrów przez płotki. Podopieczny Marii Obłękowskiej-Skucha swoje starty w Toruniu zaczął od porannych eliminacji, gdzie łatwo wygrał swój bieg z czasem 8.11, i nowym rekordem życiowym zameldował się w finale. Mistrzem Polski u18 w tym roku został Jakub Czak ze Słubic, a Bartosz Chwała ex-equo razem z Natanem Frąckiewiczem zajęli drugie miejsce. Czas zwycięzcy to 7.87 (3. rezultat na światowych listach w tym roku), a srebrni medaliści dobiegli do mety z czasem 7.99 (15. czas na świecie). Najlepsi w Polsce juniorzy młodsi w biegu finałowym zgodnie ustanowili swoje nowe rekordy życiowe. Miejmy nadzieję, że ten młody narybek polskiej lekkoatletyki za kilka lat przyniesie nam wiele radości, już na arenach międzynarodowych.